ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ- Κ.Α.Ο.Δ. 62-70 παράταση (κ.α. 58-58)

‘’Δια πυρός και σιδήρου’’ πέρασε ο ΚΑΟΔ από το Σιδηρόκαστρο !
Με το ‘’ροζ ‘’ φύλλο αγώνος επέστρεψε ο ΚΑΟΔ από το Σιδηρόκαστρο μετά την νίκη που πέτυχε με σκορ 62-70 στην παράταση (κ.α. 58-58) επί του τοπικού Ρούπελ για την 8η  αγωνιστική της Α΄ΕΚΑΣΑΜΑΘ.
Η δραμινή ομάδα , έχοντας να αντιμετωπίσει συν των άλλων και την ελλιπή προετοιμασία  (απουσίες παικτών λόφω επαγγελματικών υποχρεώσεων )  ήταν ανώτερη σχεδόν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ….ωστόσο είχε ένα άσχημο τέταρτο δεκάλεπτο που παραλίγο να της στοιχήσει την νίκη.....

Στο πρώτο μέρος η δραμινή ομάδα προηγήθηκε με σκορ 26-35  ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα..ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε ακόμα και στο +13 (39-52) την διαφορά αναμεσα στις δύο ομάδες…
Στο τέταρτο δεκάλεπτο η σερραϊκή ομάδα αναθάρρησε και με ένα σερί 18-6 οδήγησε το ματς στην παράταση (κ.α. 58-58)….
Στον έξτρα χρόνο ‘’μίλησε’’η ψυχή και η εμπειρία των παικτών του Νίκου Γρηγοριάδη όπου και ‘’κλείδωσαν΄΄ την νίκη με σκορ 62-70…!
Τα δεκάλεπτα : 15-22 , 26-35 (ημίχρονο) , 39-52 , 58-58 (κ.α. 58-58) , 62-70 (παράταση)
ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Ιωαννίδης) : Ζωηρός 8(2) , Ιωαννίδης Δ. 12 , Σκαλιστής 8 , Πετράς 2 , Στάσας 4 , Αβραμίδης Κ. 14(1) ,Ντινούδης 10(1), Κατσικάς 2.

Κ.Α.Ο.Δ. (Νίκος Γρηγοριάδης) : Τούπας 2, Μανιώτης  11 (1) , Γιάγκου 18 (1) , Αμπελακιώτης 20 (1) , Γιείκης 5 , Τοσουνίδης 2 , Μποβασιανός 6 , Ταχυρίδης 6.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι την ερχόμενη Κυριακή 3/12 και ώρα 19:00 μ.μ. με αντίπαλο τον Α.Ο. Προσοτσάνης στο Α.Π.Κ. ΄΄Δημ.Κραχτίδης΄΄ για την 9η αγωνιστική της Α΄ΕΚΑΣΑΜΑΘ.