BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986

Χρήσιμος βαθμός, πίκρα για τον τρόπο που χάθηκε η νίκη. Ισοπαλία 29-29 και 7η θέση.

Ο BIANCO ΜΟΝΤΕ ΔΡΑΜΑ 1986  το Σάββατο κατάφερε στο 43΄να προηγηθεί με 5 γκολ αλλά παρόλο που στα τελευταία 30΄΄ είχε την μπάλα και ήταν ένα γκολ μπροστά υπέπεσε σε λάθος πάσα και ισοφαρίστηκε με αυστηρό έως ανύπαρκτο πέναλτυ 3΄΄ πριν λήξει το παιχνίδι.
    Μπροστά σε περισσότερους από 800 θεατές οι Δραμινοί έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία να πλασαριστούν στην έκτη θέση και να έρθουν πιο κοντά στην υπόθεση παραμονή. Η δραμινή ομάδα ξεκίνησε με πολλές άστοχες τελικές προσπάθειες, βρέθηκε να χάνει και με 4 γκολ αλλά ....

.....σιγά σιγά μείωνε την διαφορά και το ημίχρονο βρήκε την πολύ καλή Πυλαία προηγούμενη με 2 γκολ. Στο β΄ ημίχρονο  με βελτιωμένη την επίθεση και με περίσσιο πάθος οι Δραμινοί προηγήθηκαν με 5 γκολ στο 43΄ παίζοντας καταπληκτικά όλα τα κομμάτια του παιχνιδιού και με τον Τουνγκελίδη σε πολύ καλή κατάσταση. Η Πυλαία όμως αντέδρασε και εκμεταλλευόμενη τα λάθη των Δραμινών και τα δίλεπτα που δέχθηκαν στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού έκλεψε έναν βαθμό που τους οδηγεί στην 6η θέση με έναν βαθμό παραπάνω.
    Οι Δραμινοί  με την λήξη του Α΄ γύρου έχουν 10 βαθμούς, μια πολύ καλή συγκομιδή που τους αφήνει αισιόδοξους για να αποφύγουν τα play out και να πάνε στα playoff. Χρειάζονται ακόμη  6-7 βαθμούς και με σκληρή δουλειά στην διακοπή των Χριστουγέννων ελπίζουν ότι θα πετύχουν τον πολύ σημαντικό στόχο παραμονής και συμμετοχής στα play off.
    To πρωτάθλημα ξεκινάει στις  12/1/2019 και ο BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986 θα υποδεχθεί τον Δούκα στο Κραχτίδης.
BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 29-29
Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-5, 5-8, 8-9, 11-10, 12-14 (ημχ.) 16-15, 18-17, 22-18, 24-22, 28-26, 29-29
BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Καφαντάρης 3, Γουργούμης, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης 1, Κουρουτζίδης 3, Τουνγκελίδης 8, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος 1, Ντράκσιτς 6, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 3, Στρατηγέλης.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης, Ελέτα 3, Μάτοβιτς 4, Κουκμίσης 4, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 5, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 1, Ανανιάδης 1, Καλόμοιρος 7, Καβουσανάκης 2, Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός 1, Ψωμανθιανός 1.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 3/4-3/3.
    Παίκτες, προπονητές και το Δ.Σ. του συλλόγου εύχονται Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος με Υγεία.