ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΟΣ ΔΡΑΜΑΣ

Μεγάλες διακρίσεις για τους Δραμινούς αθλητές/τριές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου στο Φαλακρό Δράμας.
Την πρώτη μέρα στο Sprint 10/2 η Χαραλαμπίδου Κωνσταντίνα με πολύ καλές βολές (2 άστοχες ) κατάφερε και πήρε 2 Χρυσά στη Κατηγορία των Γυναικών και Νεανίδων, επίσης την 5η θέση πήρε η Μεγάλου Μαρία.
Στις Κορασίδες την 2η και 3η Θέση αντίστοιχα πήραν η Κώτσαλου Ιωάννα και Δομούζογλου Γεσθημανή ενώ η Μαυρίδου Μαριτίνα και η Μεγάλου Σοφία κατάφεραν και πλασαρίστηκαν στην 5η και 6η θέση. Τέλος στους Παίδες την 5η και 6η θέση πήραν ο Κατσανίδης Παναγιώτης και Ελευθεριάδης Άγγελος
Την Δεύτερη μέρα αγώνα στο Ατομικό 11/3 η Χαραλαμπίδου Κωνσταντίνα έχασε την πρώτη θέση στην Κατηγορία Γυναικών και πλασαρίστηκε 2η αλλά κατάφερε και κράτησε το Χρυσό στις Νεάνιδες με την Μεγάλου Μαρία να τερματίζει 4η.
Την μεγάλη έκπληξη έκανε ένας από τους κορυφαίους αθλητές της ιστορίας του ελληνικού Διάθλου,ο Δραμινός Χριστοφορίδης Σταύρος που μετά από πολλά χρόνια κατάφερε και ανέβηκε πάλι στο βάθρο των νικητών κατακτώντας την 3η Θέση
Στις Κορασίδες όπως και την πρώτη μέρα η Κώτσαλου Ιωάννα και Δομούζογλου Γεσθημανή κατέκτησαν την 2η και 3η Θέση αντίστοιχα με την Μαυρίδου Μαριτίνα και Μεγάλου Σοφία να αρκεστούν στην 5η και 6η Θέση....

Τέλος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Διεύθυνση του Χιονοδρομικού Κέντρου Φαλακρού Δράμας για τη υποστήριξη που μας παρείχε ώστε να στηθεί και να διεξαχθεί ο ποιο απαιτητικός και δύσκολος αγώνας της Ελληνικής Χιονοδρομίας.
Ένα ξεχωριστό μπράβο στους 2 χειριστές των χιονοστρωτήρων Γιάννης Ανδραλης και Γιώργος Κόγιας που παρά τις υψηλές θερμοκρασίες και την έλλειψη Χιονιού κατάφεραν με την εμπειρία τους και μας παρείχαν αξιοπρεπέστατες Πίστες για την Διεξαγωγή των αγώνων