ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΔΡΑΜΑ 1986 HANDBALL

Πρωταθλητές στην Περιφέρεια Α.ΜΑ.Θ. οι Παμπαίδες Β΄ και τα μίνι. Κατέκτησαν το 33ο Περιφερειακό πρωτάθλημα του συλλόγου και ετοιμάζονται για τις τελικές φάσεις σε Ναύπλιο και Έδεσσα.
2η θέση οι Παμπαίδες Α΄.

Συνεχίζοντας την παράδοση με μεγάλες επιτυχίες στα ηλικιακά τμήματα οι ΄΄μικροί΄΄ της ομάδας κατέκτησαν σε δύο κατηγορίες το πρωτάθλημα της Ε.Σ.Χ.ΜΑ.Θ. Με τα πρωταθλήματα αυτά ο σύλλογος έφτασε αισίως τις 33 κατακτήσεις περιφερειακών πρωταθλημάτων δημιουργώντας μια μεγάλη παράδοση στις αναπτυξιακές ηλικίες. Οι Παμπαίδες Α΄ κατέκτησαν την 2η θέση και θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που έχει διεθνή χαρακτήρα μια και η Παγκόσμια ομοσπονδία το ενέταξε στο καλεντάρι της. Έτσι 2-7/7/2018 θα μεταβούν στο Ναύπλιο όπου θα δώσουν 7 αγώνες που είναι πολύτιμοι για την εξέλιξη των αθλητών αλλά και της ομάδας. Οι Παμπαίδες Β΄ που κατέκτησαν την πρωτιά στην Περιφέρεια 12-18/6/2018 θα μεταβούν στην Έδεσσα για το αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Προπονητές των τμημάτων είναι ο Βασίλης Σαπουνίδης και ο Ευγένιος Τουνγκελίδης οι οποίοι δούλεψαν πολύ σοβαρά και μεθοδικά προετοιμάζοντας τους αθλητές τους για τις τελικές φάσεις. Καλή επιτυχία στις ομάδες μας.