Σε φιλική αναμέτρηση...Δόξα Δράμας - Μακεδονικός 2-0

Πηγή: sportdrama.gr (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΙΑΡΑΣ)

Διαβάστε το live της αναμέτρησης....

Καλησπέρα από τη Δράμα και το γήπεδο της Δόξας εδώ οι «μαυραετοί» αντιμετωπίζουν σε λίγη ώρα τον Μακεδονικό σε φιλική αναμέτρηση.
17:42 μμ Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στο γήπεδο και πραγματοποιούν την προθέρμανση τους
*Η Δόξα Δράμας δίνει το τέταρτο κατά σειρά φιλικό παιχνίδι μετά την ισοπαλία στην Προσοτσάνη (1-1) και τις νίκες κόντρα σε Δόξα Κάτω Καμήλας (1-2) και ΠΟ Τρίγλιας (1-2).
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:....

Δόξα Δράμας (Οφρυδόπουλος): Μένκα, Αυλωνίτης, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Οικονόμου, Πλέγας, Κρητικός, Τάσιος Αποστολίδης, Ρόβας.
ΠΑΓΚΟΣ: Ηλιάδης, Αργυρόπουλος, Ρούτσης, Σαμπανίδης, Παρασκευάς, Αναστασίου, Παπαϊωάννου.
Μακεδονικός (Παντζιαράς): Τοτολίδης, Σάββας, Τσελέπης, Λαβίδας, Τσιαμπάζης, Πολυζωίδης, Μπαρντούσι, Δοϊρανλής, Κωνσταντινίδης. Καράμπελας, Τσουκάνης.
ΠΑΓΚΟΣ: Αντωνιάδης, Πεχλιβανίδης, Χατζηκωνσταντίνου, Μίσκου, Γουνόπουλος, Τράικος, Αμοιρίδης, Καρανικόλας, Κωσταγιάννης, Παπαδόπουλος, Ζιγκόλης.
Διαιτητής: Ακριτίδης, Βοηθοί: Λεονόγλου/Ιορδανίδης
*Σε περίπου 15 λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει το παιχνίδι
17:51 μμ Ο κόσμος δεν έχει εμφανιστεί στο γήπεδο λίγα λεπτά πριν την σέντρα του αγώνα
*Ιδιαίτερα υψηλή η θερμοκρασία στη Δράμα με καιρικές συνθήκες ιδανικές για να παιχτεί ποδόσφαιρο
17:56 μμ Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο
*Οι παίκτες της Δόξας έχουν μαύρη εμφάνιση ενώ αυτοί του Μακεδονικού την πράσινη
*Ο Αργυρόπυλος έμεινε τελευταία στιγμή εκτός 11άδας λόγω ασθένειας, τη θέση του πήρε ο Τάσιος
18:00 μμ Σέντρα στην αναμέτρηση
2′ Η Δόξα είναι η ομάδα που έχει μπει καλύτερα στο παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά και πιέζει τον Μακεδονικό
4′ Ένα φάουλ κερδίζει η ομάδα του Μακεδνονικού από το κέντρο και δεξιά. Σέντρα του Τσουκάνη με τον Τσιαμπάζη να πιάνει την κεφαλιά και τον Μένκα να μπλοκάρει την μπάλα
5′ Οφσάιντ ο Ρόβας, σταματάει η φάση για τη Δόξα
8′ Καλή η πάσα του Κρητικού αλλά ο Τάσιος δεν θα προλάβει την μπάλα
10′ Κακή συνεργασία του Παπαργυρίου με τον Αποστολίδη, άουτ η μπάλα
14′ Ο Μακεδονικός είναι η ομάδα που έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο τα τελευταία λεπτά
14′ Κόβει ο Καψάλης σε πλάγιο άουτ για τους φιλοξενούμενους
*Δεν έχει καλό ρυθμό και ευκαιρίες η αναμέτρηση
19′ Οφσάιντ ο Μπαρντούσι που έβγαινε με προϋποθέσεις από τα δεξιά
22′ Το 0-0 παραμένει με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να αποδώσουν καλό ποδόσφαιρο στα μισά του πρώτου μέρους
24′ Σκληρό φάουλ του Τάσιου που γλιτώνει την κίτρινη κάρτα
*Σηκώνεται ο Λαβίδας και συνεχίζει κανονικά στο παιχνίδι
27′ Μακρινό σουτ του Λαβιδα, η μπάλα στην αγκαλιά του Μένκα
29′ Διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι δύο ομάδες
32′ Ο Καράμπελας πήγε να βρει τον Μπαρντούσι αλλά ο Μένκα καθάρισε τη φάση
34′ Σέντρα του Πλέγα, θα μπλοκάρει ο Τοτολίδης
35′ Ωραία ατομική προσπάθεια του Κωνσταντινίδη, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Μένκα
39′ Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Κρητικός για τη Δόξα Δράμας λίγο έξω από την περιοχή του Τοτολίδη και αριστερά όπως κάνει επίθεση
40′ Γκολ για τη Δόξα Δράμας με τον Κρητικό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από κακή αντίδραση του Τοτολίδη
*Σε ένα ακόμα αγώνα οι Δραμινοί βρίσκουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα χωρίς να φτιάξουν ευκαιρίες και να παίζουν καλό ποδόσφαιρο
43′ Ένα φάουλ θα κερδίσει ο Κωνσταντινίδης τώρα σε εξαιρετική θέση για απευθείας εκτέλεση
44′ Ο Καράμπελας έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Μένκα που δεν έχει πρόβλημα να αποκρούσει
45′ Κίτρινη κάρτα στον Σάββα του Μακεδονικού
Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, στην εξέλιξη της φάσης ο Κρητικός θα δοκιμάσει το σουτ αριστερά λίγο έξω από την περιοχή με τον Τοτολίδη να μπλοκάρει την μπάλα
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τη Δόξα να κερδίσει τον Μακεδονικό με 1-0 χάρη σε γκολ του Κρητικού
ΣΧΟΛΙΟ: Η Δόξα Δράμας σε ένα ακόμα παιχνίδι δεν έχει την αναμενόμενη απόδοση αλλά βρήκε τον τρόπο να ανοίξει το σκορ με μια στημένη φάση, χωρίς πάντως η εστία της να έχει κινδυνέψει ιδιαίτερα από τους παίκτες του Μακεδονικού.
18:59 μμ Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στο γήπεδο για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
19:02 μμ Έναρξη του β’ μέρους με τον Μακεδονικό στη σέντρα
Αλλαγή για τη Δόξα. Έξω ο Τάσιος και μέσα ο Παρασκευάς
46′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Μακεδονικό
47′ Σουτ του Τσουκάνη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μένκα
48′ Ο Καψάλης βρίσκεται στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες
*Συνεχίζει κανονικά ο παίκτης των «μαυραετών»
51′ Ο Παπαργυρίου θα κόψει την τελευταία στιγμή την επίθεση του Μακεδονικού
57′ Γκολ για τη Δόξα Δράμας με τον Κρητικό.
Ένα φάουλ για τη Δόξα Δράμας από τα δεξιά. Ο Αποστολίδης κάνει την σέντρα και στην εξέλιξη της φάσης ο Κρητικός θα στείλει την μπάλα από κοντά στα δίχτυα του Τοτολίδη.
*Σε ένα ακόμα παιχνίδι ο Κρητικός κάνει τη διαφορά για τους «μαυραετούς» και με τα δύο γκολ που πέτυχε δίνει «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του
59′ Αλλαγή τερματοφύλακα για τη Δόξα. Εκτός ο Μένκα, μέσα ο Ηλιάδης
61′ Συνεργασία Κρητικού και Αυλωνίτη δε θα αποφέρει κάποιο κέρδος για τη Δόξα
65′ Αλλαγή για τη Δόξα. Εκτός ο Παπαργυρίου, μέσα ο Αναστασίου
*Χωρίς πολλές ευκαιρίες ο αγώνας, πέρα από το γκολ που έχει πετύχει ο Κρητικός
68′ Σέντρα από τον Τσουκάνη με τον Λαβίδα να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα άουτ
69′ Αλλαγή για τη Δόξα. Εκτός ο Καψάλης, μέσα ο Παπαϊωάννου
73′ Διακοπή στο παιχνίδι καθώς ένας παίκτης του Μακεδονικού βρίσκεται στο έδαφος
75′ Υπέροχη ενέργεια του Πολυζωίδη πάνω στη γραμμή, ταλαιπώρησε τρεις παίκτες της Δόξας
78′ Φάουλ από τα αριστερά σε καλή θέση για τον Μακεδονικό. Πολύ καλό σουτ του Πολυζωϊδη, η μπάλα στο δοκάρι του Ηλιάδη
79′ Αλλαγή για τη Δόξα. Έξω ο Αυλωνίτης, μέσα ο Ρούτσης
82′ Το σουτ του Οικονόμου θα φύγει πάνω από τα δοκάρια του Τοτολίδη
84′ Τεράστια ευκαιρία για τον Μακεδονικό με τον Μπαρντούσι μετά από κόντρες να μην καταφέρνει να μειώσει το σκορ
87′ Ο Κρητικός θα κάνει την σέντρα κατευθείαν στα χέρια του Τοτολίδη η μπάλα
90′ Όμορφη προσπάθεια και ωραία σέντρα του Μπαρντούσι από τα αριστερά με τον Ηλιάδη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ την μπάλα
90+1′ Ο Πολυζωίδης θα στείλει την μπάλα πάνω από την εστία του Ηλιάδη μετά από εκτέλεση φάουλ
90+2′ Σου του Κωνσταντινίδη η μπάλα άουτ
ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα Δράμας – Μακεδονικός 2-0
ΣΧΟΛΙΟ: Σε ένα ακόμα παιχνίδι που η Δόξα δεν καταφέρει να θέλξει με την απόδοση της, πήρε μια ακόμα φιλική νίκη με τα δύο γκολ του Κρητικού, κρατώντας παράλληλα το μηδέν στην άμυνά της.