4χ4 στις νίκες για την Δόξα 2016

Παίζοντας σε ένα δύσκολο από την λάσπη αγωνιστικό χώρο για δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή τα κορίτσια της Δόξας 2016 έφυγαν με την νίκη απο την έδρα του Φοίνικα Καλαμαριάς. Η ποιότητα και η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανές και αν και άργησαν να σκοράρουν πέτυχαν 5 τέρματα δύο δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Το 1-0 Στο 21' λεπτό από την Κολγκέκα Μέγκυ από ωραία πάσα της Birtoiu Alina. Η Μπαντή Βασιλική θα κάνει το 2-0 Με όμορφη κεφαλιά στο 34' λεπτό και η ίδια παίκτρια θα κερδίσει πέναλτι στο 43 λεπτό που θα το εκτελέσει εύστοχα η Birtoiu Alina. Στο δεύτερο ημίχρονο η νέα μεταγραφή Φανή Κατσιγιάννη θα πετύχει ένα πανέμορφο γκόλ κάνοντας το 4-0 στο 58'λεπτό. Ενώ η έτερη καινούργια μεταγραφή μας Κοσκεριδου Γεωργία θα κλείσει το σκόρ 5-0 στο 78'λεπτο με ιδανικό πλασέ μέσα από την περιοχή. Συνεχίζουμε Κορίτσια Δυνατά!!!