Δράμα 86 – Ιωνικός ΝΦ 32-28

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα της Δράμα ’86 απέναντι στον Ιωνικό με 32-28 στην 7η θέση της Handball Premier. Το παιχνίδι ξεκίνησε και ολοκληρώθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ χωρίς καμία να μπορεί να ξεφύγει.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη μπήκαν πιο δυνατά, πήραν μία διαφορά στο σκορ, όμως  8 λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ σε 27-26. Ο Αντάμοβιτς στο 53’ έκανε το 28-26 για την ομάδα της Δράμας, ενώ στο επόμενο δίλεπτο ο Χαϊτίδης με δύο προσωπικά γκολ έκανε το 30-26.

Ο Ιωνικός μείωσε σε 30-28 στο τελευταία δίλεπτο , όμως ο Τουγκελίδης και οι αποκρούσεις του Γουργούμη έδωσαν τη νίκη στην ομάδα της Δράμας και το τελικό 32-28.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-5, 7-7, 9-8, 10-9, 12-12 (ημχ) 17-14, 21-17, 24-19, 27-24, 30-26, 32-28

ΔΡΑΜΑ 86(Βαλαβάνης): Γουργούμης, Χαϊτίδης 10, Κοβογλανίδης 1, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης 5, Παγωνίδης, Τουνγκελίδης 4, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος 1, Ντράσκιτς 4, Αντάμοβιτς 3, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης 3.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Παπακώστας): Τσακνής, Βάρης, Αϊβαλιώτης 8, Αργυράκης, Γκέρτσος, Π. Μπούτος, Αποστολίδης, Ζαχάρης, Κρητικός, Βασιλείου – Τσάφος, Μπούτος 8, Συγγάρης, Μαντζόπουλος, Λιόλιος 3, Τσάτσας 6, Μπουλούμπασης 3