Με ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη ο τελικός των Παιδων. Vamos.....Mouli !!!

Για τους φίλους του draminaspor.gr θα υπάρχει ενημέρωση "λεπτό προς λεπτό".

ΕΠΣ Δράμας - ΕΠΣ Ξάνθης 1-1 κ.α. 1-3 στα πέναλτι

* 14:00 ... έναρξη του ματς. Κάθε ημίχρονο διαρκεί 40'.

* 13' σουτ του Γαλοπουλο λίγο άουτ.

* 15' κοντινό πλασέ του Ιορδανίδη φίλο άουτ.

* 19' φάουλ του Μπαμπουρα, λίγο άουτ.

* 21' ο Ιωσηφίδης (Ξάνθη) από δεξιά θα μπει στην περιοχή και σουτάρει ασθενώς για να μπλοκάρει ο γκολκίπερ της ΕΠΣΔ.

* 23' σουτ του Ιορδανίδη, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο γκολκίπερ της ΕΠΣ Ξάνθης.

* 26' πάσα του Ιορδανίδη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Μπαμπουρας πλασάρει επάνω στο σώμα του εξερχομενου τερματοφύλακα.

*** Η ομάδα μας παίζει "μονοτέρμα" τον αντίπαλο της. Είναι θέμα χρόνου να σημειωθεί το πρώτο γκολ για μας.

* 35' σουτ του Γαλοπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα στην αγκαλιά του γκολκίπερ της Ξάνθης

* 38' 0-1....απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Χοτσκα, τραγική αδράνεια της αμυντικης γραμμής και του τερματοφύλακα και η μπάλα περνά την γραμμή τέρματος παρά την προσπάθεια αμυντικου να διώξει έγκαιρα. Ο Βοηθός έδειξε γκολ !!!

*** Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε. "Όταν δεν πετυχαίνεις γκολ, το δέχεσαι"..... Κρίμα !!!

Η ομάδα μας, ομως, έδειξε μέχρι τώρα ότι μπορεί και γυρίζει τα ματς. Τίποτα δεν κρίθηκε ακόμη !!!!

* Έναρξη του β' ημιχρόνου 15:03

* 42' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιορδανίδη η μπάλα χιλιοστά άουτ από το δεξί "παραθυράκι" της εστίας της Ξάνθης. Όλοι πιστέψαμε ότι ήταν γκολ.

* 44' σουτ του Πατηρα (Ξάνθη) στα χέρια του Μπεζυρτζη η μπάλα ο οποίος έδειξε να αιφνιδιάζεται.

* 46' παράλληλη σέντρα του Μπαμπουρα, ο Σπυριδοπουλος δεν μπορεί να πλασάρει.

* Επεισόδια στην εξέδρα μεταξύ των γονέων !!!! Συστάσεις από τα μεγάφωνα για να εκτονωθεί η κατάσταση.

* Η ομάδα μας δείχνει επηρεασμένη από την τροπή του ματς και το πώς έγινε το 0-1....δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι παίζουν 14χρονα παιδιά !!!

*60' ωραία σέντρα του Χατζηπαπαθεοδωριδη, κεφαλιά του Σπυριδοπουλου, άουτ.

* 63' κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ της Ξάνθης, πάνω στην γραμμή και δίπλα στο δοκάρι διώχνει ο Αλμανιδης.

* Δεν είναι δυνατόν !!! Μάχη του Ιορδανίδη μέσα στην μικρή περιοχή, πλασέ, κόντρες και ο Σπυριδοπουλος από τη μικρή περιοχή πιεζόμενος και πεσμένος πλασάρει η μπάλα δίπλα από το δοκάρι και άουτ !!!! Ο Ιορδανίδης ζητά κόρνερ και δέχεται κίτρινη κάρτα.

* Γκοοοοοοοολλλλλ..... 1-1 .......79' πλασέ του Γιαγκούλα μέσα από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα.

*** Σε περίπτωση ισοπαλίας θα έχουμε πέναλτι χωρίς παράταση.