ΚΑΟΔ-ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ 104-43 (ημ. 49-17)

Στο ρελαντί συνέχισαν οι ‘’πράσινοι’’ μετά την πασχαλινή διακοπή!!!

Το 20ο ρόζ φύλλο αγώνος σε 21 αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΚΑΟΔ επικρατώντας με σκορ 104-43 (ημ. 49-17) επί της Ηράκλειας Σερρών για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.
Πλέον απομένει η τελευταία αγωνιστική το ερχόμενο σαββατοκύριακο για να ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος και να γίνουν γνωστά τα ζευγάρια των play-offs !
Στα της αναμέτρησης τώρα.......

που δεν αντέχει κριτικής, το δίδυμο Καγιάογλου-Μπέσσα παρέταξε όλους τους διαθέσιμους καλαθοσφαιριστές με την δραμινή ομάδα να δείχνει όρεξη και συνέπεια μετά την πασχαλινή διακοπή και να επικρατεί άνετα επί της Ηράκλειας Σερρών που παρέταξε μια νεανική ομάδα πλην όμως αξιόμαχη…

Τα δεκάλεπτα : 26-7 , 49-17 (ημ.), 80-33 , 104-43.

ΚΑΟΔ (Μπέσσας-Καγιάογλου) : Σύρλαντζης 2 , Μανιώτης 7 (1) , Ταχυρίδης 7 , Γιάγκου 20 , Εξουζίδης 20 , Αμπελακιώτης 12 (2) , Γεδίκης 8 , Τοσουνίδης 8, Κάλφας 3 (1) , Μποβασιανός 14 , Τσάμπρας 3(1).

ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ : Κουτσάκης 14 ,Μπαμπαχνίδης 5,Αποστολάκης 1 , Μέσσας 3 (1) , Λαζαρίδης 2 , Ατλάσης 5, Κουρτίδης 2 , Κουντουράς 6,Κεραμναλης 6.

Επόμενος και τελευταίος αγώνας για την κανονική περίοδο το ερχόμενο Σαββάτο 28/4 (17:00 μ.μ.) στο Α.Π.Κ. ‘’Δημήτριος Κραχτίδης’’ με αντίπαλο τον Απόλλωνα Δράμας , τυπικά φιλοξενούμενοι όμως….μιας και ο Απόλλων Δράμας χρησιμοποιεί ως έδρα το ομώνυμο Α.Π.Κ.