Κατιρτσίδου(αρχηγός)-Σωμάδη βασικές με την Εθνική. Μπήκαν αλλαγή δτο ημίχρονο Μπαντή και Γιαμαλή που σκόραρε !!!!

Ηττήθηκε 2-1 η Εθνική Κορασίδων στον πρώτο φιλικό αγώνα που έδωσε με την Σλοβενία, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για την elite round.

Η Σλοβενία πήρε προβάδισμα στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (14’ Πλινιαράλ) και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 29’ (Μάκονι). Για την ελληνική ομάδα μείωσε η Γιαμαλή στις αρχές του β’ ημιχρόνου (43’), αλλά η πίεση που ασκήθηκε για την ισοφάριση δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα.....

Ελλάδα: Νάση (61’ Χατζηχαριστού), Χριστοδούλου (61’ Γατή), Κατιρτσίδου (67’ Μπαγουρδή), Παλαμά, Πούλιου, Γεωργαντζή, Δρακωνάκη (41’ Τσιακλίδου), Στράντζαλη, Δασιοπούλου (41’ Μπαντή), Καραμήτρου (67’ Μπριασούλη), Σωμάδη (41’ Γιαμαλή).

Ο επόμενος αγώνας Ελλάδα-Σλοβενία είναι προγραμματισμένος για την Πέμπτη και ώρα 12:00 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.